CZ EN

Bez toho si web ani nezakládejte II.část

16.1.2017

V minulém díle jsme se zabývali obsahovou stránkou webů z pohledu textu. Tento článek naleznete zde:

Bez toho si web ani nezakládejte I. část

 

Dneska se zaměříme na druhou důležitou část webů a tou jsou obrázky.

 

Obrázky, fotografie, gifi, animace a jiné vizualizace jsou na webu stejně důležité jako text, možná dokonce daleko důležitější. Obrázek zaujme daleko víc a pouhý jeden pohled stačí k tomu, aby napověděl o čem se na dané stránce dočteme a zda to bude kvalitní obsah.

 

Velké fotografie

Emoce mají na stránkách velkou váhu. Krásné fotky nebo videa hrající na pozadí dodají stránce styl, ale zároveň pomohou představit značku nebo vybraný produkt.

 


Dobrá kvalita

Samozřejmě je důležité publikovat fotky v dobré kvalitě, amatérské, “rozpixelované” a nekvalitní obrázky udělají více škody než užitku. I když špatná reklama je taky reklama v tomto případě to rozhodně neplatí.

Samozřejmě pokud je Vaše firma či společnost zaměřena více technickým směrem není kvalita obrázků takovým problémem jako třeba u reklamní agentury. Přesto, ale rozostřená fotografie bude působit velmi amatérsky.

 

Takto určitě ne...

Placené fotobanky

Kde, ale vzít kvalitní fotky? Ne každý má doma zrcadlovku, photoshop, spoustu času na focení a následnou úpravu fotek. Naštěstí existuje nesčetné množství fotobanek kde si můžeme fotografie zakoupit. Představte si takovou digitální galerii kde máte nesčetné množství obrázků a fotek. Každý obrázek má jinou hodnotu a proto některé obrázky koupíte za $1 a jiný klidně za $20. Obrázky vyhledáváte podle klíčových slov. V našem případě jsme obrázek našli pod vyhledávacím spojením “School of business - škola byznysu.”

 

Vybrané placené fotobanky:

Stock photo

Shutters stock

iStock photo

Fotobanky

Fotobanka

Fotolia

 

Z těchto fotobanek si můžeme koupit všechny možné fotografie a obrázky, kdy cena se liší podle oblíbenosti a kvality obrázku. Průměrná cena se, ale pohybuje kolem 100,- Kč

 

Pokud nejste tak nároční nebo nechcete za obrázky platit, potom jistě oceníte fotobanky, které jsou zdarma, respektive obrázky, které z nich můžete použít jsou zdarma. Samozřejmě výběr není takový, ale pro běžnou potřebu jistě postačí.

Vybrané neplacené fotobanky:

 

 

Pixabay
Pixabay je místo, kde můžete stahovat desetitisíce obrázků šířených pod Public Domain licencí. Pixabay vzniklo roku 2003 a aktuálně na něm najdete více než680 000 obrázků zdarma ke stažení. Ty nejlepší fotografie najdete v sekci Výběr editora.

Picjumbo

Obrázky z picjumbo můžete použít pro komerční i nekomerční účely. Například do šablon, potisk trička v PSD návrzích atd. Dobré zmínit, že autor je čech Viktor Hanáček. Picjumbo nově nabízí i prémiové členství, kde získáte přístup k dalším fotografiím. Není to však nutné. Porce fotek zdarma je obrovská.

New Old Stock
Server plný historických fotografií, které nespadají pod žádná licenční omezení. Obrázky jsou v Public Domain. Autorem stránky je Cole Townsend. Pokud i vy máte nějakou starou archivní fotografii, můžete ji přidat.

1millionfreepictures

Zakladatel Toper má v plánu vytvořit stránky s milionem obrázků v Public Domain. Každý den chce přidat 100 obrázků po následujících 30 let. Jak se mu daří se můžete podívat sami. Opět obrázky zdarma ke stažení a k jakémukoliv účelu. Toperovo fotky najdete také topersphotos.com.

Pdpics

Úložiště tisíců obrázků šířených v Public Domain. Jak s obrázky naložíte je jen na vás.

Deathtothestockphoto
Každý měsíc nové fotografie zdarma rovnou do emailové schránky. Ihned po přihlášení dostanete možnost stáhnout první balíček fotek.

Internetové licence

Pod internetovými licencemi jsou ukládaný obrázky, které jsou volně přístupné na internetu. Každý volně dostupný obrázek musí mít jednu ze dvou níže uvedených licencí.

  • Public Domain (Volné dílo) – To jsou taková díla unichž majetková autorská práva nejsou chráněna.

  • Creative Commons Zero (CC0) – Jsou taková díla , kdy osoba, kdy její autor přiložil k dílu prohlášení, že souhlasí s jeho volným využíváním a používání a to i na komerční účely.

Pokud se vám náš článek líbil nebo máte jiné připomínky budeme rádi když nám o tom dáte vědět. Pokud třeba máte vy sami máte zkušenosti s těmito fotobanky nebo znáte jiné, budeme rádi když se s námi o ně podělíte.

 

Vaše Sedmička


 

Zdroje:

www.wplama.cz

www.webzaminutu.cz


 

Poptávkový formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Vývoj software na zakázku

Vaší vizi přepracujeme do virtuální podoby, pomůžeme Vám domyslet všechny detaily, seznámíme Vás s prostředím, do kterého vstupujete. Zákazníkům se věnujeme naplno, vždy s osobním přístupem.

PO-NE 9-19 HOD.

+420

776 88 69 06

Naši klienti