CZ EN

Zpracování osobních údajů

31. 8. 2018

31. srpna se Úřad pro ochranu osobních údajů vratil k tématu vyžadování souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Často se stává, že správci a zpracovatelé po nás požadují souhlas se zpracováním osobních údajů. Jedná se například o poskytování bankovních či telekomunikačních služeb.

Podle ÚOOÚ v těchto případech poskytnutí služby nesmí být vázáno na udělení souhlasu. Vyžadování souhlasu je proto nadbytečné, obtěžující a většinou i klamavé a zároveň je v rozporu s obecným nařízením.

Ani v případě, že je zpracování založeno na souhlasu a lidé od toho očekávají nějaké výhody, se zpracování nesmí přelít do stádia obchodování s osobními údaji a jejich přeprodávání.   

Soukromí člověka není obchodovatelnou komoditou,” říká předsedkyně Úřadu.

Úřad se bude důsledně zaměřovat na získávání souhlasu a jeho náležitosti. Souhlas by měl byt získaný v souladu s obecným nařízením, tzn. svobodně, nedvojznačně a poctivě v přístupu k zákazníkovi. Klient má vědět, k jakému účelu budou jeho osobní data použita a kým.

Zaujal Vás tento článek nebo máte nějakou otázku?

Neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 776 886 906, na emailové adrese info@7interative.cz nebo přes kontaktní formulář níže.

Zdroj: https://www.uoou.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200144&id=31696

Request form

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Quick and easy administration of your website

Take advantage of our simple web content management system. Administration of websites based on 7RS is simple and intuitive. Each website based on our management system has its own individual design.

MON-SUN 9am -7pm.

+420

776 88 69 06

Our clients