CZ EN

Jak si vytvořit webové stránky? Máte 3 základní možnosti

5.8. 2015

Webové stránky slouží firmám i jednotlivcům k prezentaci na internetu. Pokud ještě na internetu nejste, měli byste to změnit. Tento článek vám nabídne souhrnné informace, týkající se toho, jak si vytvořit webové stránky.

WWW stránky zdarma

Své webové stránky si můžete vytvořit sami a zdarma. K těmto účelům slouží redakční systémy jako jsou například WordPress, Joomla, Drupal nebo Webnode.

U těchto redakčních systémů stačí provést jednoduchou registraci a poté už můžete vkládat obsah a obrázky, publikovat články a doplňovat tlačítka, aplikace nebo widgety. Vzhled webu je dán šablonou, kterou si zvolíte ze široké nabídky.

Vlastní tvorba webových stránek přináší pozitiva v podobě nulových nákladů a nezávislosti na dalším subjektu. Na druhé straně, tato možnost s sebou přináší i negativa:

  • Váš web nevypadá profesionálně.
  • Design webu není originální, jedná se o šablonu, kterou může používat více lidí.
  • Webové stránky jsou jednoduché. Složitější řešení doplněné o další funkce nejste schopni sami vytvořit.
  • To, že je redakční systém zdarma, umožňuje hackerům důkladně si prohlédnout zdrojový kód a najít slabé místo, aby na Vás mohli zaútočit.
  • Při používání widgetů nikdy nemáte jistotu, kdo daný widget vytvořil, zda-li v něm nezanechal bezpečností díru nebo dokonce úmyslně tuto díru nevytvořil.
  • Vaše doména často poukazuje na to, kde jste stránky vytvořili (například na vasweb.webnode.cz), a to nepůsobí příliš profesionálně.

Zkrátka je třeba zvážit, k čemu budou vaše webové stránky sloužit a jak se chcete prezentovat.

Webová stránky s použitím šablony

Další možností je pořízení webové stránky s profesionálním redakčním systémem, který je vytvořený na základě šablony.

Webové stránky zakládané na šablonách bývají často levnější, poněvadž design webu je pro vás již připraven. Takováto šablona se pro každého klienta upravuje dle jeho požadavků, přičemž je možné upravit barvy, písmo, ikony, obrázky, rozložení modulů na stránce a další. Takto upravená šablona je již nasazena na redakční systém.

Příkladem webů z této kategorie je například, nikola.czFKPS.cz, Billball.cz nebo terapievpraze.cz.

Takovéto webové stránky je možné pořídit za částku od 2 999 Kč.

Web na míru

Poslední možností jsou webové stránky vytvořené zcela na míru. V takovém případě získáte web, který bude jedinečný a bude opatřený originálním designem vytvořeným přímo pro vás. Jinými slovy, Váš web se nebude podobat žádnému jinému.

Při vytváření webu budou zohledněny veškeré vaše požadavky.

Příkladem individuálního řešení na míru je web MtCook.cz, který si můžete prohlédnout na této adrese: http://mtcook.cz/cz/. V tomto případě byl vytvořen tzv. parallax, což znamená trojrozměrný efekt. Dalším příkladem zcela individuálního řešení jsou webové stránky cspreklady.cz (http://cspreklady.cz/cz/), defstav.cz (http://www.defstav.cz/) a nafot.me (http://nafot.me/).

 

 

Zaujal Vás některý z výše uvedených přístupů nebo máte nějaký dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 776 886 906, na emailové adrese info@7interative.cz nebo přes kontaktní formulář níže.

7 Interactive, s.r.o.

Poptávkový formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Rychlá a přehledná administrace Vašeho webu

Využijte náš jednoduchý administrační systém pro správu obsahu. Stránky založené na systému 7RS jsou velmi snadno a intiutivně ovladatelné. Každý web postavený na našem redakčním systému má individuální design.

PO-NE 9-19 HOD.

+420

776 88 69 06

Naši klienti